Проєкт «Відновлення та підтримка ВПО»

Проєкт «Відновлення та підтримка внутрішньо переміщених осіб» знаходиться на етапі завершення, а це означає, що пора підбивати підсумки! 

За цей час нам вдалося:

  • створити команду волонтерів, яких ми навчали роботі з складними психологічними станами, які, зокрема, виникають через війну; 
  1. - проведено плідні зустрічі з партнерами проєкту, серед яких — Ювенальна превенція Донецької області, Управління превентивної діяльності Закарпатської області, ГО «Неємія», Управління патрульної поліції Закарпатської області, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Обласна та Міська служби у справах дітей, Центр соціальних служб сім’ї, молоді та спорту, Департамент освіти — для визначення концептуальних та організаційних засад впровадження проєкту;
  2. - передати працівникам Ювенальної превенції Закарпатської області техніку для проведення заходів із дітьми та їхніми батьками, які знайшли безпечніший прихисток для своїх родин у Закарпатті, втікаючи від війни;
  3. - провести екскурсії з дітьми та їх батьками до палацу Шенборнів та замку Сент-Міклош, де діти дізнавалися про історію створення палаців, про їх володарів, а також слухали дивовижні легенди про них. Також екскурсії були організовані до пожежних частин, під час яких гірські рятувальники створювали канатні переправи і вчили дітлахів в’язати вузли. Волонтери проводили з дітьми та дорослими заняття з формування та відновлення стресостійкості, які допоможуть їм легше справлятися з негативним впливом війни на психіку. Потім ювенальні поліцейські проводили правові заняття, під час яких розповідали про актуальні правила безпеки. Після завершення всіх занять ювенали організовували спільний перегляд тематичного мультфільму, який теж сприяв зменшенню емоційної напруги не лише у дітей, а й у дорослих.

Під час проєкту проведеними заходами було охоплено 2 195 осіб, з них — 1 338 внутрішньо переміщених і 1 582 дітей. Здійснено 28 екскурсій з найкращими екскурсоводами, одним із яких був патрульний поліцейський. Відбулась закупівля ноутбуків, проєкторів та інших  технічних засобів, завдяки якій працівники ювенальної превенції зможуть не лише проводити навчальні лекції, але й весело та невимушено проводити дозвілля з дітьми, які потребують додаткової емоційної підтримки.

Здійснивши певний аналіз, стало очевидно, що настрій всіх учасників проєкту після проведених заходів покращився, а значить мета та цілі були досягнуті! 

Проєкт «Відновлення та підтримка внутрішньо переміщених осіб» реалізовується ГО «Неємія» спільно з @Ювенальна превенція поліції Закарпаття за участю @Ювенальна превенція поліції Донеччини за сприяння ПРООН (@UNDPUkraine) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#UNRPP

Related Articles

ПРО НАС

Громадська організація "Неємія" була створена у 1996 році в Ужгороді і є частиною Міжнародної команди Неємія (nehemia-team.org), що дає можливість залучати до проведення заходів громадської організації наставників, фахівців та волонтерів з різних країн світу.