GBV ГО «Неємія»

gbv go neemiya

Знайомтесь, команда GBV ГО «Неємія» (робота у напрямку запобігання гендерно зумовленого та домашнього насильства) Людмила Кохана, Ольга Руіна, Марина Масюк та Ірина Прокопенко. Щодня дівчат можна зустріти у кав’ярні («наш офіс» – так жартують самі героїні), де команда проводить час за робочими розмовами та плануванням. Напередодні жваво будували плани та обговорювали деталі роботи на 2023 рік. 

«Наразі у цьому році продовжимо роботу у 4 громадах Закарпатської області, плануємо провести 6 інформаційних сесій для щонайменше трьох сотень учасниць, під час яких буде залучено юристів, представників місцевої влади, соціального захисту, поліції превенції, - розповідає Людмила Кохана, - На таких сесіях зазвичай інформуємо та консультуємо стосовно наступних питань:

  • Які є форми насильства?
  • Як виявити насильство?
  • Алгоритм дій, як допомогти постраждалим від насильства за ознакою статі?

Ми з дівчатами адаптували «План безпеки» для жінок із зазначенням корисних номерів, за якими можуть звертатись постраждалі жінки. Дуже чудова ініціатива у нас була минулого року. Ми формували для наших жінок «торбинки гідності». У кожній такій торбинці були дуже важливі та необхідні на щодень речі – засоби гігієни, парасолька, засоби захисту, інформаційні буклети тощо. Усього 2000 «торбинок гідності» отримали жінки та дівчата у різних громадах Закарпатської області у дарунок».   

Наприкінці 2022 року команда розпочала роботу у нових напрямках. Це робота  з чоловіками з метою формування ненасильницького способу мислення. Відтак організували групи підлітків, одна з яких діє у Великому Березному. Група об’єднує хлопців-підлітків з числа внутрішньо переміщених осіб. 

Велику увагу в своїй роботі команда GBV приділяє жінкам, котрі знаходяться у групі ризику або зазнали домашнього насильства. На сьогодні вже діє  5 таких груп для жінок, де вони отримують психологічну допомогу (у складі команди ГО «Неємія» працює дорослий та дитячий психологи), здійснюється інформування та перенаправлення до фахівців (до юристів, кар’єрних радниць щодо працевлаштування тощо). Також громадська організація «Неємія» бере під супровід родини, в яких є постраждалі від будь-якого насильства.

(067) 888-62-90 – за таким номером можна звернутись за інформацією, консультацією та допомогою до  команди GBV ГО «Неємія».  Кваліфіковану допомогу та конфіденційність гарантуємо.

Related Articles

ПРО НАС

Громадська організація "Неємія" була створена у 1996 році в Ужгороді і є частиною Міжнародної команди Неємія (nehemia-team.org), що дає можливість залучати до проведення заходів громадської організації наставників, фахівців та волонтерів з різних країн світу.